Forged Brass Körper
UniD UD-8H Magnetventil 1/4" NPT 2/2 Weg Normal geschlossen (N.C)
Premium Magnetventil
Ursprünglicher Preis
$135.99
-
Ursprünglicher Preis
$135.99
Ursprünglicher Preis
$135.99
$135.99
-
$135.99
Aktueller Preis
$135.99
Verfügbarkeit:
Auf Lager
Verfügbarkeit:
Auf Lager
Verfügbarkeit:
Auf Lager
Verfügbarkeit:
Auf Lager
Verfügbarkeit:
Auf Lager
TECHNISCHE SPEZIFIKATIONEN
Brauchen Sie Hilfe? Kontaktieren Sie uns
| Valve Function | Direct Acting |
| Valve Type | General Purpose Solenoid Valve |
| Fitting Type | Connector |
| Actuation | Electric (Solenoid) |
| Valve Starting Position | Normally Closed |
| Pipe | 1/4" NPT |
| Orifice Size | 1.2 mm |
| Direction | 2/2 Way |
| Body Material | Forged Brass |
| Sealing Material | NBR |
| Flow Coefficient (Cv) | 0.18 gpm |
| Pressure Rating | 0-20 bar (0-290 psi) |
| Vacuum Rating | 0.001 Torr |
| Certifications | UL, CE |
| Data Sheet |
DOWNLOAD |
⚠ 3D Drawings are available upon request.
Net Weight:
0.68 lb
ANWENDUNG
Geeignet für den Einsatz in verschiedenen Branchen, einschließlich
Shipping Protection
Enhance the protection of your shipment with our shipping insurance, guarding it against loss during shipping.
Certain restrictions apply.
Starting at only $5